Dnes otvorené 09:00 - 19:00,

+421910430466

Naše technické vybavenie

Našu Veterinárnu kliniku Dr. Vet sme zariadili najmodernejšími dostupným technickým vybavením (nielen tzv. hardvérovým ale aj softvérovým), ktoré nám v spolu s dlhoročnými skúsenosťami lekárov umožňujú efektívnejšie diagnostikovať a zlepšiť zdravotný stav pacienta. V nasledovnom prehľade uvádzame niektoré naše prístroje aj s vysvetlením pre bežných ľudí, čomu slúžia. Pokiaľ by Vás zaujímali ďalšie detaily, radi Vám ich pri Vašej najbližšej návšteve doplníme a vysvetlíme.

Combident dentálny prístroj

Combident dentálny prístroj

Combident je prístroj kombinujúci svetelný zubný ultrazvuk s mikromotom a vlastným zásobovaním tlakovou vodou, ktorý nám umožňuje ošetriť ústrnu dutinu Vášho zvieratka - dentálna hygiena, extrakcia, brúsenie zubov.

Anesteziologický set Komesaroff

Anesteziologický set Komesaroff

Anesteziologický prístroj slúži na uvedenie pacienta do tzv. umelého spánku a navodenie celkového znecitlivenia. Disponuje uzavretým okruhom s jedným odparovačom a monitoringom počtu dychov, Tento prístroj nám umožňuje plynule riadiť hĺbku anestézy a zabezpečuje neustálu kontrolu zvieracieho pacienta počas operácií. Tým sa stáva anestéza oveľa bezpečnejšia a je porovnateľná s tou, ktorá sa využíva v humánnej medicíne.

Mikroskop prepojený s počítačom

Mikroskop dokáže až 100-násobne zväčšiť objekty na mikroskopickom sklíčku. Vďaka nemu môžeme vidieť veci voľným okom neviditeľné. Využíva sa na vyšetrenie krvných náterov, cytologických preparátov (vzorky buniek z rôznych zmenených tkanív), močového sedimentu, na parazitologické vyšetrenie a vyšetrenie kožných zoškrabov.

Hematologický analyzátor MINDRAY

Hematologický analyzátor MINDRAY

Hematologický analyzátor nám pomáha diagnostikovať stav krvi našich zvieracích pacientov. Analyzuje 12 resp. až 18 rôznych parametrov vrátane 3 histogramov. Slúži nám na určenie počtu bielych, červených krviniek a krvných doštičiek. Toto je dôležité pre posúdenie typu a závažnosti prebiehajúceho ochorenia, pre určenie nedostatku červených krviniek tzv. anémie a pre včasné odhalenie porúch zrážanlivosti krvi.

Biochemický analyzátor - Arkray Spotchem

Biochemický analyzátor - Arkray Spotchem

Tento prístroj nám umožňuje pokročilé stanovenie 17 parametrov v krvi, sére alebo plazme pomocou testovacích prúžkov už v priebehu niekoľkých minút. Tento diagnostický prístroj pracuje na princípe reflexnej fotometrie a zaručuje rýchle a spoľahlivé výsledky. Výberom vhodnej kombinácie testovacích prúžkov a teda aj meraných parametrov vieme rýchlo odhaliť skryté, alebo už klinicky sa prejavujúce ochorenie vnútorných orgánov a to hlavne obličiek a pečene.

RTG digitálny prístroj (röntgen)

RTG digitálny prístroj (röntgen)

Tento RTG prístroj patrí k moderným prístrojom s minimálnym žiarením a minimálnym ohrozením zdravia človeka aj zvieratka. Je prepojený s nepriamou digitalizáciou, čo nám umožňuje rýchlo a pohodlne vyvolať aj väčší počet obrázkov. Výhodou digitalizácie je, že RTG snímku Vám vieme poslať mailom, či dať na CD/USB priamo do rúk.

Endoskop

Endoskop

Na klinike máme “mini” endoskopickú zostavu, ktorú najčastejšie využívame na vyšetrenie uší ako otoskop. Pomáha nám vizualizovať zvukovod zvieratka a vieme tak odhaliť rôzne problémy ako zápal zvukovodu, prasknutie bubienka, prípadne identifikovať osinu a za pomoci špeciálnych klieští ju vybrať. Endoskopom vieme tiež skontrolovať zúbky u hlodavcov, hlavne problematické stoličky, ktoré sú ťažko dostupné na zobrazenie a vďaka kamere ich môžeme sledovať na obrazovke.

Últrazvuk - USG Sonoscape E2

Últrazvuk - USG Sonoscape E2

USG Sonoscape je últraľahký prenosný últrazvuk, ktorý spĺňa aj najprísnejšie požiadavky na kvalitu zobrazenia a výbavy farebných prístrojov strednej triedy. Model E2 je rozšírením modelu E1 o farebný Doppler a niektoré aplikácie. 

Vyniká špičkovou kvalitou obrazu, uživateľsky príjemným rozhraním, poskytuje širokú škálu aplikácií, ako aj automatické výpočty, ktoré zvyšujú diagnostickú istotu.